Zabytki Kościerzyny

Kościerzyna to przepiękna, malownicza miejscowość położona w regionie, który już od dawna przyciąga turystów swoją atrakcyjnością i niesamowitymi warunkami zdrowotnymi, czyli na Kaszubach. W tej miejscowości dowiesz się więcej na temat zwyczajów i tradycji Kaszubów, będziesz miał również blisko do innych miejscowości. Jest to jedno z większych miast w tym regionie, zamieszkiwane przez ponad 20 tysięcy mieszkańców, dzięki czemu baza noclegowa jest tutaj dobrze rozwinięta. Noclegi w Kościerzynie należą do jednych z najbardziej polecanych. Charakteryzują się dobrym stosunkiem jakości do ceny – nikt narzekać nie może. Jest w czym wybierać.

Cechą charakterystyczną Kościerzyny jest rynek, malowniczy, zadbany, na którym znajdziesz wiele lokali usługowych oraz gastronomicznych. Polecamy spróbować tradycyjnej kuchni kaszubskiej, a zwłaszcza potraw rybnych – takich nie znajdziesz w całej Polsce. Jest też duża szansa na to, że wieczorami uda Ci się przy piwie zapoznać z kilkoma Kaszubami, którzy wprowadzą Cię w arkana gry karcianej „Baśki”, w jaką grywają prawdziwi kaszubscy hazardziści na niewielkie pieniądze. Gra ta jest znana w każdym kaszubskim mieście i stanowi jeden z prawdziwych zwyczajów współczesnych Kaszubów.

W Kościerzynie nie brak zabytków o prawdziwej wartości historycznej. Warto zobaczyć na własne oczy Pietę Kościerską w kaplicy sióstr niepokalanek, która pochodzi z 1430 roku. Jest tu także niezwykły pod względem architektonicznym kościół, wybudowany w latach 1914-1917 na planie krzyża greckiego w stylu neobarokowym. W kościele tym, pod wezwaniem Świętej Trójcy, znajduje się także cudowny obraz Matki Boskiej Kościerskiej, który jest kopią obrazu namalowanego w IX wieku. Warto także wybrać się pod pomnik Józefa Wybickiego, pochodzący z 1975 roku. Ciekawą architekturą odznaczają się także gmach Sądu Rejonowego, budynek byłego browaru z zabytkowym kominem oraz Starostwa Powiatowego.

Kościerzyna to ogrom niespodzianek, miejsc, jakie warto zobaczyć, a także świetne warunki do wypoczynku. Jedno z nielicznych miast, które zagwarantuje Ci niesamowite wrażenia i udany urlop. Nie brak tutaj miejsc, jakie warto zwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>