Woda, atrakcje i piękna przyroda Okuninki

Leżąca na Polesiu Lubelskim Okuninka to bardzo chętnie odwiedzana przez turystów miejscowość. Wpływ na to ma jej położenie, jak również piękno okolicy. Jezioro Białe, nad którym znajduje się miejscowość to idealne miejsce do wypoczynku. Dlatego też nie ma się co dziwić, że Okuninka rozwija się bardzo prężnie, zwłaszcza jeśli mowa o usługach dla turystów, takich jak na przykład baza noclegowa (-> meteor-turystyka.pl). Jeżeli chodzi o noclegi, to Okuninka jest miejscem, gdzie większość osób wybiera przede wszystkim kwatery prywatne, które cieszą się popularnością nie tylko ze względu na cenę, ale także na położenie – często nad samym brzegiem jeziora.

Będąc w Okunince na urlopie nie sposób nie wpisać na listę największych atrakcji właśnie Jeziora Białego [więcej tu]. Ten dość spory akwen wodny umożliwia wypoczynek bardzo dużej ilości osób. Odpowiednio przygotowane piaszczyste plaże są strzeżone. Warto pamiętać, iż na jeziorze obowiązuje zakaz kąpieli w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Zazwyczaj bez problemu w takich miejscach można spędzać czas aktywnie, nie tylko opalając się i zażywając kąpieli w morzu. Można także oddawać się przyjemności uprawiania sportów wodnych. Zazwyczaj bez problemu można znaleźć wypożyczalnię sprzętu jak też miejsce, gdzie osoby początkujące mogą zasięgnąć kilku lekcji.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na wypoczynek właśnie w Okunince, na pewno w planie wakacyjnych zajęć powinien znaleźć miejsce na to, aby pospacerować po okolicy. Przepiękna przyroda, często praktycznie nietknięta ręką człowieka – takie widoki są dzisiaj w naszym kraju coraz większą rzadkością. Okuninka leży w bliskości Poleskiego Parku Narodowego, co tym bardziej sprawia, że miejsce pod względem występowania interesujących gatunków roślinności jest niezwykle atrakcyjne.

Wielbiciele militariów i II wojny światowej z pewnością powinni zainteresować się pobliską wsią Wytyczna. W październiku 1939 roku została tutaj stoczona niezwykle krwawa bitwa, w której naprzeciw siebie stanęły wojska polskie i radzieckie. Warto pamiętać, iż w okolicy jest bardzo wiele szlaków turystycznych – pieszych jak i rowerowych, które na pewno w znacznym stopniu ułatwiają poruszanie się po okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>