Niepisana stolica Dolnego Powiśla – Kwidzyn

Gdy jesień odchodzi w niepamięć i wielkimi krokami zbliża się zima, nasze codzienne akumulatory nieco się wyczerpują i warto wlać w nie trochę siły przed kolejnym natłokiem pracy i obowiązków. Baza noclegowa w Polsce jest tak ogromna, że bez problemu można tutaj znaleźć coś dla siebie, a jedną z ciekawszych możliwości jest położony na Dolnym Powiślu Kwidzyn, który turystom gwarantuje nocowanie w tak uroczych warunkach, że niemal każdy zakochuje się w tym mieście bez pamięci.

Kwidzyn położony około 38 km od Malborka to niepisana stolica Dolnego Powiśla. Bez wątpienia jest to również bardzo ciekawy punkt na turystycznej mapie naszego pięknego kraju. Mniej więcej od początku 2013 roku jest wspaniale skomunikowany z resztą regionu za sprawą wybudowanego tutaj mostu, wiodącego przez Wisłę. Jest to z pewnością bardzo interesujące i godne uwagi miejsce na krótkie zatrzymanie czy chwilowy odpoczynek. Z pewnością niektórych Kwidzyn zainteresuje na tyle, że będą tutaj chcieli zostać na dłużej.

To nieduże, liczące zaledwie około 39 tysięcy mieszkańców miasteczko, to bardzo prężne rozwijający się gospodarczo punkt. Bez wątpienia władze Kwidzyna starają się, by turyści wywieźli stąd przyjemne wrażenia. Malownicze i nad wyraz spokojne okolice wyróżniają się spośród innych tego typu miejsc mieszanką wspaniale zalesionych pagórków, malowniczych dolinek, rwących rzek i krystalicznie czystych strumieni oraz niezliczonych jezior i stawów. Polodowcowy krajobraz tego obszaru zdecydowanie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Fani wycieczek rowerowych, spacerów na łonie natury nietkniętej ręką człowieka, konnych przejażdżek, pełnych adrenaliny spływów kajakowych, leniwego, aczkolwiek owocnego wędkowania bez wątpienia znajdą w okolicach Kwidzyna coś w sam raz dla siebie bez względu na indywidualne upodobania i gusta.

Walory turystyczne Kwidzyna oraz jego najbliższych okolic podnoszą na pewno bardzo ciekawe zabytki historyczne, których można tutaj znaleźć bez liku. Dolne Powiśle to bez wątpienia świetna alternatywa dla drogich Kujaw czy polskich gór.

Nie ulega wątpliwości, że warto zabrać tutaj swoje pociechy na miły i relaksujący weekend pośród natury i historii. Nawet ferie zimowe spędzone w tym mieście nie będą nudne. Warto się o tym przekonać na własnej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>