Lublin miastem studenckim

Nie jest tajemnicą, że Lublin jest miastem studenckim. Jest tu najwięcej uczących się osób w stosunku do ilości ogólnej mieszkańców miasta w Polsce. Lublin może poszczycić się kilkoma prestiżowymi uczelniami prywatnymi i państwowymi. Lubelska baza noclegowa jest właśnie nastawiona na studentów – miasteczko studenckie, stancje i wynajmowanie mieszkań to podstawa tutejszej usługowej gospodarki. Najbardziej popularnymi uczelniami w Lublinie jest Uniwersytet Przyrodniczy, czyli dawna Akademia Rolnicza oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Ten pierwszy ma swoje siedziby na ulicy Akademickiej, Leszczyńskiego oraz na dzielnicy Felin. Na tej uczelni kształcą się przyszli inżynierowie. Wysoka jakość i poziom nauki sprawiają, że osoby po ukończeniu tych studiów są w pełni kompetentne i szybko znajdują pracę. Jeżeli chodzi o uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej to mamy tutaj wszystkie możliwe kierunki, od inżynieryjnych aż po zwykłe licencjaty czy magisterskie. Ta uczelnia również charakteryzuje się wysokim poziomem.

Szkoły w tym mieście są w większości umieszczone w centrum miasta, bywają jednak oddziały, do których trzeba się przejechać komunikacją miejską nawet kilka kilometrów. Jednak nie ma z tym najmniejszego problemu. Podobnie jak z zakwaterowaniem i noclegami w tym ośrodku uniwersyteckim – student nie musi się martwić, że nie będzie miał gdzie mieszkać. Są domy akademickie, stancje, a także powstaje dużo nowych osiedli i mieszkańcy miasta chętnie wynajmują swoje stare mieszkania właśnie studentom. W miasteczku akademickim znajdują się również miejsca do spędzania wolnego czasu takie jak bary, knajpy i restauracje. Nie oszukujmy się – jeżeli student dzienny ma zajęcia trzy razy w tygodniu dosłownie po kilka godzin to musi mieć co robić poza zajęciami, oczywiście nie licząc nauki. To sprawia, że miasto jest młode i tętni życiem. Łatwa jest również komunikacja, miejska sieć autobusów dociera nawet na wspomniany już wcześniej nieco oddalony Felin.

Jeżeli chodzi o inne uczelnie to również jedną z najważniejszych jest lubelska Politechnika, w której kształcą się inżynierowie. Jeżeli chcemy czego bardziej elastycznego i mniej wymagającego, to możemy wybrać studia na jednej z prywatnych uczelni np. Wyższej Szkoły Administracji i Przedsiębiorczości, gdzie uczą się przyszli politolodzy i socjolodzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>