Krasnobród – kilka informacji

Historia Krasnobrodu sięga aż XVI wieku. Wtedy to król Zygmunt III Waza nadał mu prawa miejskie. Od tego wydarzenia działo się tu wiele, a pozostałości po bogatej przeszłości historycznej do dziś możemy oglądać spacerując ulicami miasta. Pasjonatów historii zapraszamy na wspaniałą wycieczkę po Krasnobrodzie – miejscu, które odcisnęło się na dobre na kartach historii Polski.

Pierwszym przystankiem będzie kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz klasztor. Zbudowany został w XVII wieku, a dziś znajdują się w nim liczne zabytkowe eksponaty. Między innymi stare, piękne organy oraz kolumny z podobiznami świętych. Obok jest klasztor, którego historię także warto poznać. W pomieszczeniu na parterze znajduje się Muzeum Sztuki Sakralnej, gdzie także można podziwiać zgromadzone eksponaty. Niedaleko jest Muzeum Wieńców dożynkowych, a tuż obok mini ogród zoologiczny – Ptaszarnia. To miejsce zdecydowanie polecane jest dla rodzin z dziećmi. Pod koniec XX wieku powstało tutaj wspaniałe Krasnobrodzkie Muzeum Parafialne. W jego skład wchodzi wiele ciekawych galerii poświęconych między innymi garncarstwu, etnografii, paleontologii oraz florze i faunie Roztocza. Popularnie odwiedzana jest też Kaplica na Wodzie. Tutaj według miejscowych miało miejsce objawienie Matki Bożej, a płynąca woda ze źródeł znajdujących się pod kaplicą ma uzdrawiającą moc.

Dodatkowo trzeba wiedzieć, że całe miasto Krasnobród dostało w 2002 roku tytuł uzdrowiska. Wyjątkowo świeże i czyste powietrze, klimat sprzyjający lecznictwu oraz wyśmienita woda solankowa sprawiły, że jest to drugie uzdrowisko w tym regionie.

Oprócz wymienionych miejsc, jakie koniecznie należy odwiedzić będąc tutaj, jest jeszcze wiele innych, które napotkamy przechadzając się ulicami miasta oraz okolicą. Dla spragnionych pięknych widoków jest tu też wieża widokowa, z której obejrzeć można cudowną panoramę miasta.

Baza noclegowa miejscowości to przede wszystkim olbrzymi wachlarz możliwości. Dzięki temu, że uzdrowisko oraz tutejszy ośrodek wypoczynkowy prężnie się rozwijają, jest też coraz więcej miejsc noclegowych. Noclegi Krasnobród (w meteorze) oferuje w postaci licznych pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych oraz domków kempingowych. Do dyspozycji jest także pole namiotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>