Choczewo – rekreacja nad wodą

W czasie upalnych letnich dni mnóstwo osób w poszukiwaniu ochłody wybiera się na wypoczynek nad wodę. Niektórzy przyjeżdżają nad Bałtyk, natomiast inni wolą spędzać urlop nad rzeką lub jeziorem. Można także zdecydować się na miejsce, w którym letnicy będą mieć dostęp do różnych typów akwenów naraz. Właśnie takie warunki zapewnia swoim gościom baza noclegowa w gminie Choczewo, rozsiana po niewielkich wsiach, w których gospodarstwa rolne przerobiono na ośrodki agroturystyczne.

W obszar gminy wchodzi pas wybrzeża morskiego o długości około 17 kilometrów, na którym turyści mogą korzystać z pięknych i piaszczystych plaż. Wzdłuż Bałtyku ciągnie się również pas wydm, które w większości porasta las z domieszką cisów. Na jednej z nich stoi latarnia morska Stilo, uznawana za jeden z najpiękniejszych obiektów tego typu na całych Kaszubach. Goście, którzy wypoczywają nad morzem lub spacerują wzdłuż wybrzeża, chętnie korzystają z tutejszego świeżego i czystego powietrza bogatego w dobroczynny jod. Nieco dalej w głębi lądu, w gminie Choczewo znajdują się dwa jeziora – Choczewskie i Kopalińskie. Ich świetna lokalizacja wśród gęstego lasu oraz obecność piaszczystych plaż przy akwenach, przyciągają tu gości, którzy cenią sobie wypoczynek na łonie natury w zacisznym miejscu. Dla miłośników aktywnej rekreacji powstały tu strzeżone kąpieliska oraz wypożyczalnie sprzętu, dzięki którym każdy może wypłynąć w toń na rowerku wodnym, kajaku czy łódce. Nieopodal funkcjonują też pola namiotowe dla urlopowiczów. Bliskość tak zróżnicowanych zbiorników wodnych stwarza znakomite warunki dla wędkarzy, którzy poszukują wciąż nowych zakątków do uprawiania swojego hobby. Tutejsze łowiska pozwalają zasadzić się na różne gatunki ryb, w tym również na spore szczupaki, węgorze oraz liny. Każdy amator wędkowania może wybrać się nad jedno z jezior i wędkować z brzegu lub wypłynąć na łódce w dalsze zakamarki, aby tam szukać szczęścia. Jeśli w danym dniu nie uda się nic złapać, świeżą rybkę można przekąsić w lokalnej smażalni.

Wielu zwolenników rekreacji nad wodą decyduje się tu na noclegi [szukaj na: meteor-turystyka.pl]. Choczewo zapewnia im bowiem znakomite warunki do wypoczynku. Chętni mogą plażować zarówno nad morzem, jak i nad jeziorami, w obu miejscach korzystając z kąpielisk. Sporo atrakcji znajdą tu dla siebie również amatorzy wędkowania i sportów wodnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>