Bieszczadzka miejscowość – Rzepedź

Jeśli poszukujemy miejsca na wakacje znajdującego się w Polsce, w cichym, pięknym i urokliwym miejscu to znakomitym wyborem będzie bieszczadzka miejscowość Rzepedź. Znajduje się ona bardzo blisko Sanoka, Soliny czy Polańczyka, dzięki czemu znakomitym pomysłem będą wypady w te miejsca. Oczywiście w okolicy Rzepedzi również znajduje się sporo atrakcji, jest tu przede wszystkim kilka stoków narciarskich, najpopularniejszy to „Karlików”, składa się on z dwóch bezpiecznych, szerokich tras i każda ma ponad kilometr długości, jeden ze stoków działa również wieczorami, gdyż posiada sztuczne oświetlenie, na obu zaś pracują ratraki. Na stoku działają również dwa wyciągi orczykowe, których przepustowość to około 2000 osób na godzinę, działa również jeden mniejszy wyciąg 150-metrowy, który stworzono z myślą o najmłodszych narciarzach oraz o tych początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami.

System sztucznego naśnieżania stoków jest tu bardzo przydatny, gdy tylko temperatura spadnie odpowiednio stok zostaje naśnieżony i nawet przy braku śniegu, ale przy mroźnej, suchej pogodzie można zapewnić tu idealne warunki narciarskie. W skład kompleksu narciarskiego wchodzą również restauracja z hotelem, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkoła jazdy na nartach – możemy wynająć instruktora, który nauczy nas lub nasze dzieci najważniejszych umiejętności. Mamy tu też duży, bezpłatny parking dla klientów całego kompleksu narciarskiego. Jest to najczęściej wybierany stok narciarski w całej okolicy i jest położony na północnym stoku góry Kamień, bardzo blisko wsi Karlików – to właśnie stąd nazwa. Będąc na górze wyciągu, możemy zaobserwować piękne, typowo górskie krajobrazy, z góry zauważymy bieszczadzkie szczyty w tym Tokarnię, dość popularną górę wśród turystów o wysokości 777 m n.p.m.

Rzepedź to jednak nie tylko wyżej wymienione atrakcje, ale również znakomita infrastruktura noclegowa (Rzepedź), jest to miejsce może nie najpopularniejsze, ale zyskuje coraz bardziej i z roku na rok przyjeżdża tu coraz więcej turystów, jednak ogromnym plusem Rzepedzi jest to, że nie ma tu tłumów, można odpocząć w spokoju i ciszy a na spacerach po miasteczku i okolicy nie spotkamy zbyt dużo osób, można się tu wyciszyć i na prawdę odpocząć od tego miejskiego zgiełku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>