Atrakcje Gdyni – Centrum Nauki Experyment

Spośród wielu przyjezdnych, którzy co roku w sezonie tłumnie ciągną nad Bałtyk, część decyduje się na pobyt w Gdyni, wychodząc z założenia, że w mieście łatwiej można skorzystać z licznych atrakcji, obiektów sportowych i rekreacyjnych, a do dyspozycji turystów pozostaje bardziej rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna. Sposoby na ciekawe spędzenie czasu znajdą tu dla siebie zarówno miłośnicy sportów ekstremalnych, imprezowi single, zakochane pary, jak i rodziny z dziećmi.

Jedną z największych atrakcji w Gdyni jest interaktywne Centrum Nauki „Experyment”, które jednocześnie edukuje i bawi nie tylko najmłodszych. Można tu własnoręcznie przeprowadzać doświadczenia, majstrować przy instalacjach i sprawdzać, co stanie się po wykonaniu konkretnej czynności. Dzięki wspaniałej zabawie, goście w praktyczny sposób zapoznają się z prawami natury przy ponad 200 stanowiskach naukowych. Największą popularnością cieszy się galeria „Hydroświat”, w której zwiedzający mogą przemienić się w inżynierów i pobawić w konstrukcję tam i śluz, poznać metodę działania śruby Archimedesa, utworzyć wielki wodny wir oraz pomajstrować przy złożonych instalacjach hydrologicznych, przyglądając się, jak na manipulację reaguje woda. Galeria „Drzewo Życia” zapoznaje widzów ze zjawiskami zachodzącymi w świecie przyrody, kładąc nacisk na liczne powiązania i zależności między nimi. Znajdują się tu zarówno strefy wypoczynkowe, jak i stanowiska paleontologiczne, pozwalające spotkać się z wymarłymi gatunkami. Goście doświadczą tutaj trzęsienia ziemi oraz spojrzą na świat z punktu widzenia zwierząt, które nieraz odbierają bodźce w zupełnie inny sposób niż człowiek. Ekspozycja „Niewidoczne Siły” w praktyczny sposób przybliża zwiedzającym prawa fizyki, związane z elektrycznością i magnetyzmem, falami dźwiękowymi czy działaniem dźwigni. Pozornie skomplikowane kwestie stają się oczywiste, gdy na własne oczy można zobaczyć ich wpływ na otoczenie. Wystawa „Akcja Człowiek” pozwala na poznanie tajników ludzkiego organizmu podczas interaktywnych zabaw. Ci, którzy kiedyś zastanawiali się, jak by to było zamienić się w jednego z bohaterów serialu „Było sobie życie”, tutaj będą mogli spojrzeć na nasze wnętrze z punktu widzenia krwinki.

Warto wykupić tu noclegi, Gdynia oferuje zwiedzającym mnóstwo atrakcji, z których szczególnie warta uwagi jest wizyta w edukacyjnym Centrum Nauki, w którym da się spędzić cały dzień na pouczających zabawach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>